po co szkoła rodzenia

Szkoła rodzenia jest miejscem, gdzie spotykają sie przyszli rodzice z położnymi, lekarzami, pielęgniarkami, psychologami a także innymi parami oczekującymi dziecka. Osoby przychodzące na zajęcia powinny zdać sobie sprawę z tego jakie to trudne i znaczące zadanie do wykonania. Będąc w grupie łatwiej jest rozmawiać o porodzie, zrozumieć co jest w nim ważne. Uczestnicy zazwyczaj wymieniają się ze sobą swoimi przemyśłeniami, obawami czy radościami związanymi z oczekiwaniem na poród.

W szkole rodzenia porusza się także takie tematy jak pielęgnacja noworodka. Ten problem budzi wiele obaw, ponieważ nie mamy doświadczenia. Narodziny są wielkim wydarzeniem w życiu rodziny.

Szkoła rodzenia ma nauczyć pary jak rozpoznać początek porodu, jak radzic sobie w poszczególnych jego fazach, jak pomóc swojemu dziecku w trudnych chwilach porodu. A co za tym idzie jak mężczyzna może wspierać kobietę w czasie narodzin dziecka, a także jak je pielęgnować.

Co powinno nas niepokoić, a co jest fizjologią i wiele, wiele innych zagadnień...