SZKOŁA RODZENIA „INFLANCKA”

Szpital Specjalistyczny "Inflancka"

im. Krysi Niżyńskiej "Zakurzonej"

Warszawa ul. Inflancka 6

„ Głównym celem Szkoły Rodzenia jest przygotowanie kobiety do naturalnego porodu i połogu oraz nauka obojga rodziców opieki nad noworodkiem”

Zajęcia prowadzą specjaliści z oddziałów położniczych

i noworodkowego Szpitala „Inflancka

Zajęcia odbywają się codziennie w godz. 17.00-19.00 (w blokach 2 x 45 minut) w kameralnych grupach w najnowocześniejszym w Warszawie pawilonie dydaktycznym Szpitala przy ul. Inflanckiej 6.

Ćwiczenia praktyczne (m.in. z pielęgnacji noworodków) prowadzimy na specjalnych, zalecanych przez Unię Europejską fantomach. Ćwiczenia relaksujące i przygotowujące do porodu odbywają się w specjalnej Sali!

- ciekawy program,

- atrakcyjny przekaz,

-spotkanie z trenerką,

ćwiczenia dla kobiet w ciąży,- spotkanie z ginekologiem: omówienie fizjologii porodu,

- spotkanie z pielęgniarką laktacyjną celem omówienia fizjologii karmienia piersią i sytuacji problemowych, pielęgnacja noworodka z uwzględnieniem udziału ojców,

- spotkanie z położną celem nauki oddychania torem przeponowym z uwzględnieniem fali skurczowej,

- spotkanie z pedagogiem i pogadanka o roli ojca w czasie ciąży, porodu i po porodzie,

- złagodzenie lęku przed porodem i radzenie sobie z bólem w trakcie porodu.

Dodatkowo oferujemy:

- pomoc w pierwszych dniach po porodzie,

- konsultacje żywieniowo- dietetyczne po porodzie,

- gimnastyka okresu połogu,

- konsultacje laktacyjne